A Jolán női név, irodalmi névalkotás. Dugonics András: Jólánka, Etelkának leánya című regényében (1803) szerepelt először. Forrása a középkori magyar Jóleán (jó leány) név, vagy a görög Jolantha (jelentése: a viola virága) név, Jolanda, Jolánta magyarítása.
A Bulcsú ismeretlen eredetű, régi magyar személynév. A búcsú és bocsát szavakkal való összefüggése erősen vitatott. Amennyiben mégis a magyar búcsú szóval azonos, jelentése ez esetben: bocsátó (a vérszerződésben vért kibocsátó). Mások szerint török eredetű és jelentése: (vért) keverő.
Az Ödön férfinév az Eugén név magyar alakváltozata, régebbi formája az Ögyén. A 19. században az Ödön nevet tévesen azonosították az Edmund névvel, az Eugén nevet pedig a Jenővel.
A Zoltán régi magyar személynév, az ótörök sultan, soltan (szultán) szóból származik (az sz > z hangváltozás oka, hogy a régi magyarban az sz hangot még a z betű jelölte, később pedig az íráskép alapján kezdték el z-vel ejteni). Jelentése: uralkodó, fejedelem. A szláv zlatan (jelentése: aranyból való) szóból való származtatása megalapozatlan.